postheadericon Szablony wielkanocne do wydrukowania i kolorowania

Idealnym sposobem na włączenie dzieci w świąteczne przygotowania są szablony wielkanocne, które można wydrukować, wyciąć i w dowolny sposób pokolorować albo samodzielnie narysować na kartce papieru. Świąteczne wycinanki do malowania będą stanowić wesołą ozdobę wielkanocnego wystroju wnętrza, a łatwość i szybkość w wykonaniu zapewnie świetną zabawę zarówno maluchom, jak i dorosłym. Baranki, owieczki, zajączki, pisanki, kurczaczki, czy koguciki mogą być zrobione na papierowej podstawie i bajecznie udekorowane kolorowymi detalami w formie wstążek, kawałków bibuły, brokatu, barwnych tasiemek albo zwykłych kredek, farbek, czy flamastrów.

 

WZORY WIELKANOCNE DO WYDRUKOWANIA

Na stronach internetowych znajdziemy wiele pomysłów na wielkanocne kolorowanki dla najmłodszych. Szablony świąteczne do malowania to nie tylko pojedyncze motywy w formie baranka, owieczki, czy pisanki, ale również wesołe scenki z kilkoma postaciami i wieloma szczegółowymi detalami. Wśród przeznaczonych do wydrukowania wzorów znajdują się zarówno przykłady dla najmłodszych maluchów, jak i nieco starszych dzieci, dostosowane do indywidualnych umiejętności naszych pociech- są to np. pojedyncze pisanki albo obficie wypełniony koszyczek wielkanocny.

 

WIELKANOCNE WYCINANKI

Innym sposobem na zainteresowanie dzieci tradycją wielkanocną są świąteczne wycinanki. W tym celu możemy wykorzystać gotowe szablony (np. wydrukowane z Internetu) albo samodzielnie narysować dowolny motyw. Wielkanocny wzór należy starannie wyciąć wzdłuż wyznaczonych krawędzi, po czym warto go pokolorować kredkami lub farbkami. Wycinanki w postaci baranków, kaczuszek, bądź pisanek nadadzą wnętrzu świąteczną atmosferę, a ponadto sprawdzą się w roli uzupełnienia dziecięcego koszyczka ze święconką.

 

JAK NARYSOWAĆ SZABLONY WIELKANOCNE?

Alternatywą dla gotowych wydrukowanych wzorów wielkanocnych są samodzielnie stworzone szablony świąteczne. Wbrew pozorom, nie jest to trudne zadanie. Wystarczy stopniowo odwzorowywać poszczególne elementy baranka, owieczki, czy zajączka, zaczynając od buzi, poprzez tułów, a kończąc na nóżkach.

Jak narysować baranka?

Potrzebne materiały: kartka papieru, ołówek, kredki, czarny lub brązowy  flamaster

1.Na kartce papieru rysujemy dwie figury zachodzące na siebie- podłużną tworzącą tułów oraz okrągłą na główkę baranka.

2.Na liniach ciągłych dorysowujemy grubą linię falistą.

3.Do tułowia dodajemy nóżki, a do główki podłużną buzię.

4.Rysujemy detale- na główce- oczy nos, uszka, a ponadto ogonek oraz kopytka.

5.Rozrysowane linie zamalowujemy kredkami lub farbkami, a zewnętrzne krawędzie możemy obrysować czarnym lub brązowym flamastrem.